سایت های B2B

 مزیت استفاده از سایت های B2B برای کسب و کارهای کوچک

اینترنت و به طور بخصوص سایت های B2B مثل alibaba.com و qualitytrade.com حضور در بازارهای جهانی و به تبع آن گسترش کسب و کار بنگاه های کوچک را افزایش داده است.

این پورتال ها خریداران و عرضه کنندگان را از سرتاسر دنیا و صنایع گوناگون به هم مرتبط می کند. این پورتال ها در ایجاد و شکل گیری شراکت تجاری و فروش چند میلیون دلاری سالانه این صنایع نقش بسزایی را دارند.

اگر به هر دلیلی تاکنون اقدام به استفاده از این پورتال ها برای جستجوی فرصت های جدید و گسترش کسب و کار خود نکرده اید، این ۸ دلیل برای شروع استفاده از این پورتال ها شما را مجاب خواهد کرد.

    سرمایه گذاری کوچک در مقابل بازدهی بالا:

اکثر سایت های B2B حق عضویت سالانه را برای کسب و کار شما ارائه می دهند که این حق اشتراک بین ۳۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار بصورت سالانه است. در مقابل این حق اشتراک، صنایع و کسب و کارها دسترسی کاملی را به اطلاعات تماس خریداران و فروشندگان خواهند داشت.

در مقایسه با سایر روش های توسعه کسب و کارهای کوچک، این روش سرمایه گذاری، روشی کم هرینه و با بازدهی قابل توجه است. با استفاده از این پورتال ها ضمن ذخیره هزاران دلار به صورت سالانه، صنایع، نگاه موشکافانه تری را به بازارهای هدف خود خواهند داشت.

    دسترسی به میلیون ها خریدار و فروشنده:

یکی از اصلی ترین مزایای عضویت در سایت های B2B امکان ارتباط با طیف وسیعی از خریداران و عرضه کنندگان است که شامل معامله گران، صنایع، تجار و عمده فروشان است. بسیاری از این تامین گنندگان و خریداران تجار فعالی هستند که دسترسی به اطلاعات آن ها از طریق سایت های غیرتخصصی ممکن نیست و لذا با استفاده از سایت های B2B فرصت های تجاری بیشتری در اختیار کسب و کارها قرار می گیرد.

    یک راه عالی برای اتوماسیون فروش:

زمانی که شما با یک دیتابیس تقریبا بی پایان از خریداران و فروشندگان روبرو هستید، شناسایی و ایجاد ارتباط با کسب و کار مطلوب شما مشکل است. استفاده از سایت های B2B فرآیند فروش شما را اتوماتیک کرده و امکان فیلتر کردن نیازهای شما را از میان انواع آگهی ها و درخواست ها فراهم می کند. استفاده از سایت های B2B حتی الامکان اطلاع از آخرین تغییرات و بروز رسانی شرکت ها را هم فراهم می کند. در واقع استفاده از سایت های B2B باعث افزایش تمرکز شما در زمینه مرتبط با تولیدات شما را ایجاد کرده و به تبع آن فرصت های تجاری بیشتری را پیش روی کسب و کار شما قرار می دهد.

    یک راه هوشمندانه برای بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو:

بدون توجه به نوع کسب و کار، اگر کسب و کار شما، وبسایت اختصاصی داشته باشد برای معرفی بیشتر آن نیازمند بهبود رتبه خود در موتورهای جستجو هستید. در سال های گذشته افزایش بازدید از طریق موتورهای جستجو مشکل تر شده است و نیازمند سرمایه گذاری در بازاریابی های آنلاین گوناگون و صبر و حوصله زیاد است.

استفاده از سایت های  B2B و عضویت در آن ها یک میانبر موثر برای افزایش بازدید شما از طریق موتورهای جستجو و به ویژه موتور جستجوی گوگل است.

    پلتفرم قدرتمند جستجوی کسب و کارهای رقیب:

آشنایی و رصد فعالیت شرکت هایی که زمینه ی کاری مشابهی با کسب و کار شما دارند یکی از حیاتی ترین موارد توسعه و موفقیت در بازارهای جهانی است. سایت های B2B فرصت ویژه ای را برای آشنایی و رصد محصولات و خدمات شرکت های رقیب شما را فراهم می کنند.

با استفاده از پلتفرم سایت های B2B علاوه بر آنالیز شرکت های رقیب کسب و کار خود از ابعاد و زوایای مختلف مثل قیمت و ویژگی محصولات، می توانید از استراتژی این شرکت ها برای گسترش کسب و کار خود در بازارهای جهانی مطلع شوید.

    یک راه موثر برای برند کردن کسب و کار شما:

بسیاری از شرکت های کوچک در مقابله با شرکت های صاحب برند و تبلیغات گسترده آن ها ناتوان هستند. استفاده از پورتال سایت های B2B جهت بهبود موقعیت کسب و کارهای کوچک در بازارهای جهانی بسیار موثر است. به عنوان عضو ویژه در سایت های B2B، کسب و کار شما وبسایت، لوگو و ویترین محصولات مخصوص به خود را خواهند داشت و در لیست جستجوی پورتال B2B رتبه بهتری را کسب خواهد کرد. این بدان معنی است که محصولات تولیدی شرکت شما در موقعیت بهتری از ویترین آنلاین جهانی قرار خواهد گرفت و امکان رقابت شما با هر یک از شرکت های پیشرفته و صاحب برند را فراهم خواهد کرد.

    گسترش شبکه کسب و کار شما:

سود دهی کسب و کارهای کوچک در ارتباط مستقیم با گستره و اثرگذاری شبکه تجاری آن ها می باشد. پورتال های B2B یک فرصت ایده آل برای گسترش شبکه تجاری تولید کننده ها هستند. با استفاده از این پورتال ها می توان شرکت های متقاضی محصولات تولیدی را شناسایی کرده و با ایجاد ارتباط بدون واسطه با آن ها شراکت تجاری سودده را بنا نهاد.

    خلاقیت در تولید محصولات جدید:

کسب و کارهای توسعه یافته در سرتاسر دنیا محصولات خلاقانه را با هدف رفع نیازهای دنیای مدرن تولید می کنند و بسیاری از این شرکت ها عضو ویژه سایت های B2B هستند. لذا با مطالعه اطلاعات محصولات نوآورانه ی این شرکت ها در سایت های B2B می توانید با محصولات جدید آشنا شده و شروع به تولید محصولات جدید تولیدی شرکت خود کنید.